آموزش سئو

چگونه یک شرکت قابل اعتماد در خدمات سئو انتخاب کنیم؟

یک شرکت قابل اعتماد و با ارزش سئو می‌تواند تا حدود بسیار زیادی به کسب و کار شما در جهت رشد و حضور مثبت و کارآمد در فضای اینترنت کمک کند. بسیاری از کمپانی‌ها فقط به دلیل همکاری و استخدام با متخصصین غیرحرفه ای و ناکارآمد سئو محکوم به شکست می‌شوند. این دسته از متخصصین معمولاً تجربه یا دانش کافی در جهت شناخت بازار و موقعیت‌های موجود در آن‌را ندارند. در این مقاله از وب‌سایت ابوالفضل دانش به مراحل لازم در انتخاب یک آژانس مورد اعتماد سئو خواهیم پرداخت.

اهمیت اعتبار و اعتماد در سئو

دلیل پافشاری بر اهمیت مورد اعتماد بودن آژانس خدمات بهینه سازی وب‌سایت، دقیقاً زمانی مشخص می‌شود که با کمپانی‌هایی مواجه می‌شویم که بعد از استخدام یک آژانس با نزول ترافیک وب‌سایت مواجه شده اند. قسمتی از این اتفاق می‌تواند به دلیل تمامی عملکردهای غلطی که از طریق آژانس ارائه دهنده‌ی خدمات صورت گرفته است باشد.

بنابراین انتخاب یک شرکت قابل اعتماد در زمینه‌ی بهینه سازی وب‌سایت، نه تنها در پیشرفت یک کمپانی تأثیرگذار است، بلکه در اجتناب از کاهش ترافیک نیز مهم تلقی می‌گردد.

استخدام آژانس سئو

قدم‌های لازم در یافتن یک آژانس خوب سئو

گام اول – دلیل نیاز به استخدام یک آژانس سئو را بیابید.

قبل از اینکه به انتخاب یک آژانس و یا فرد مورد اعتماد در خدمات سئو بپردازید بهتر است دلیل نیاز به استخدام آن‌ها را در ذهن خود روشن و شفاف سازید. به عقیده‌ی افراد متخصص، شما زمانی نیاز به استخدام یک آژانس خدمات سئو خواهید داشت که وب‌سایتی ندارید و نیاز به حضور کارآمد و مؤثر در فضای اینترنت دارید (شاید به نظر عجیب برسد، اما یر اساس گوگل، در حدود 58 درصد از کسب و کارها وب‌سایت ندارند):

  • وب‌سایت دارید اما ترافیکی به آن جذب نمی‌شود.
  • وب‌سایت دارید، ترافیک مورد نظر نیز به آن جذب می‌شود، اما مشتری خیر.
  • وب‌سایت دارید اما وب‌سایت شما برای موتورهای جستجو، شبکه‌های اجتماعی و یا کاربران بهینه سازی نشده است.
  • مایل به بهبود حضور خود در اینترنت هستید.
  • مایل به پیدا کردن مشتریان جدید در دیگر بازارهای دیجیتال می‌باشید.

گام دوم – چگونه می‌توانید یک آژانس خوب در زمینه‌ی خدمات سئو بیابید؟

شرکت‌های سئو در فضای آنلاین وجود دارند، بنابراین از آن دسته شرکت‌هایی که حتماً بایستی در محل زندگی شما وجود داشته باشند تا آن‌ها را استخدام نمایید به حساب نمی‌آیند. در بیشتر موارد، ارتباط با آن‌ها عموماً از طریق ایمیل و اسکایپ (Skype) انجام می‌پذیرد. این روش سریع‌تر و کم هزینه تر است.

با تمام این تفاسیر، چگونه می‌توان آژانس‌های خوب در زمینه‌ی خدمات بهینه سازی وب‌سایت را یافت؟

  1. نامی که زبانزد است – از دوستان خود بپرسید، شاید آن‌ها مواردی برای معرفی کردن بشناسند (چه دوستان دنیای واقعی و چه دوستان دنیای مجازی‌تان). آگاهی نسبت به عملکرد مثبت یک شرکت سئو برای وب‌سایت شخصی دیگر، فاکتور مثبتی تلقی می‌شود.
  2. بر روی تبلیغات کلیک کنید – زمانی که عبارت‌هایی نظیر “آژانس مورد اعتماد سئو” و یا “خدمات سئو” را جستجو می‌کنید، در قسمت بالایی نتایج جستجو با تعدادی تبلیغ مواجه خواهید شد. این‌ها همان تبلیغات کلیکی هستند و کمپانی‌ها معمولاً هزینه‌ی قابل توجهی را برای این نوع از تبلیغات صرف می‌کنند. اگر مایلید بدانید تبلیغات کلیکی چیست می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

در جهت حصول میزان مناسبی از سود نسبت به سرمایه گذاری اولیه1 (ROI)، آژانس‌ها محبور به ارائه‌ی خدمات قابل قبول هستند، در غیر این صورت برای مدتی طولانی دوام نخواهند آورد.

  1. رتبه بندی طبیعی – قوانین ذکر شده در مورد رتبه بندی طبیعی نیز مصداق دارد. شرکت‌هایی که در رتبه‌های برتر در صفحه‌ی نتایج جستجو پدیدار می‌شوند، عموماً میزان قابل توجهی پول صرف کرده اند. همین مورد یکی دیگر از فاکتورهای نشان دهنده‌ی میزان جدیت کار برای آن‌ها تلقی می‌شود. به علاوه، اگر آن‌ها قادر به جذب مشتری برای خدمات خود باشند، در یافتن مشتری برای کسب و کار شما نیز موفق خواهند شد.

استخدام آژانس سئو

گام سوم – چطور می‌توان از قابلیت اعتماد پذیری یک آژانس اطمینان حاصل کرد؟

بدون در نظر گرفتن اینکه چطور یک آژانس سئو را پیدا خواهید کرد، ارزیابی نسبی خدمات و اعتبار آن‌ها همیشه توصیه می‌شود. سریع‌ترین راهی که می‌توانید به این موضوع دسترسی پیدا کنید نگاهی به خدماتی است که از طرف آن‌ها ارائه می‌شود. مطمئن شوید که:

قول‌های غیر واقعی نمی‌دهند – همانطور که در مقاله‌های گذشته ذکر کردیم، هیچ کس نمی‌تواند کسب رتبه‌ی اول در صفحه‌ی نتایج جستجو را به شما تضمین دهد (در گوگل و یا دیگر موتورهای جستجو). سؤالات مرتبط با استخدام مشاور سئو را با کلیک بر روی لینک بیشتر مطالعه کنید.

هنگام استخدام آژانس و یا فرد متخصص در زمینه‌ی سئو اگر با “ما کسب رتبه‌ی اول در نتایج جستجو را تضمین می‌کنیم” مواجه شدید، مطمئن باشید که آن‌ها نمی‌دانند دقیقاً چه می‌کنند. قول‌هایی که بسیار خوب به نظر می‌رسند، در واقع غیر واقعی اند.

قادر به توضیح نحوه‌ی عملکرد خود هستند – اگرچه هدف شما به کار گیری یک آژانس حرفه ای برای بهینه سازی وب‌سایتتان بدون اینکه نیازی به نگرانی در مورد آن وجود داشته باشد است، اما این موضوع به معنی این نیست که بایستی به طور کامل از فعالیت‌های آن‌ها و متدهایی که در جهت کسب رتبه‌ی بالاتر و یا جذب ترافیک بیشتر استفاده می‌کنند دور بمانید.

اگر قادر به توضیح دقیق فعالیت‌های خود در آینده باشند و از توضیحاتشان متوجه شدید تنها کاری که انجام خواهند داد لینک سازی است، پس از آن‌ها فاصله بگیرید. از این طریق بیشتر باعث ضرر رسانی خواهند شد تا سود رسانی.

برنامه‌ی دقیقی برای قیمت گذاری دارند – بنا به عقیده‌ی برخی از افراد، بهترین روش قیمت گذاری بر خدمات سئو، بر اساس روز و یا ساعت است. بهتر است در ابتدا موارد مربوط به هزینه را بپرسید که نسبت به میزان دقیق بودجه ای که لازم دارید آگاه باشید. اگر مایلید نحوه‌ی محاسبه‌ی هزینه‌ی سئو را دقیقاً بدانید می‌توانید بر روی لینک کلیک کنید.

با آن‌ها صحبت کنید – روش‌های سنتی را فراموش نکنید؛ ملاقاتی ترتیب دهید. این ملاقات می‌تواند حضوری و یا از طریق اسکایپ انجام پذیرد. در این حالت می‌توانید سؤالاتی را مطرح کرده و در واقع با کاندیدای مورد نظر مصاحبه کنید.

گام چهارم – چه مطالبی را بایستی در مورد سئو بدانید؟

اگر در مورد موضوعی اطلاعات داشته باشید (حتی اگر این اطلاعات پایه ای باشند)، قادر به مذاکره‌ی بهتر و کارآمدتر و حتی به چالش کشیدن روش‌های مورد نظری که آژانس قصد دارد در مورد سئو اتخاذ نماید، خواهید بود. اگرچه بیان تمامی مواردی که لازم است در مورد سئو بدانید در یک پست کار دشواریست، اما توصیه می‌کنیم بر روی لینک کلیک کرده و سئو چیست را دقیق‌تر مطالعه کنید.

در کنار آشنایی کلی با واژه‌ی سئو، بهتر است موارد زیر را نیز در نظر بگیرید:

برنامه ای طولانی مدت در نظر داشته باشید – بخاطر داشته باشید حصول نتیجه‌ی مورد نظر ممکن است بیش از چند ماه زمان نیاز داشته باشد. رقابت بالاست و موتورهای جستجو برای پردازش اطلاعاتی که دریافت می‌کنند نیاز به زمان دارند. بنابراین استخدام متخصص سئو برای چندین ماه گزینه‌ی بهتری نسبت به استخدام برای یک یا دو ماه محسوب می‌شود.

استخدام آژانس سئو

سئو ربطی به لینک سازی ندارد – بهینه سازی واقعی وب‌سایت ربطی به لینک سازی ندارد. در گذشته ای نه چندان دور، بسیاری از کمپانی‌ها لینک سازی‌های بی ارزش را در زمره‌ی خدمات سئو ارائه می‌دادند و برخی از افراد هنوز بر این باورند که سئو فقط لینک سازی است، در صورتی که حقیقت این نیست.

وظیفه‌ی یک متخصص سئو حصول اطمینان از امنیت، سرعت، کاربری آسان و رتبه‌ی مناسب وب‌سایت در نتایج جستجو تعریف می‌شود.

دیگر فقط سئو مطرح نیست – یک کمپین موفق سئو با بازاریابی دیجیتال مانند بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، نیز همکاری داشته است. تمرکز اصلی همچنان بر وب‌سایت و نحوه‌ی بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو است، اما برای نتیجه‌ی بهتر لازم است مواردی خارج از وب‌سایت نیز در نظر گرفته شوند.

گام پنجم – همه چیز به نتیجه بستگی دارد.

یکی از قابل توجه ترین موارد در مورد اینترنت قابلیت اندازه گیری هر عملکردی است. معیارها و گزارشات فراوانی وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید نحوه‌ی عملکرد وب‌سایت در زمینه‌ی میزان بازدید، زمانی که هر کاربر در وب‌سایت سپری کرده، صفحاتی که مورد بازدید قرار گرفته اند و بسیاری از موارد دیگر را پیگیری کنید.

کاری که در این قسمت می‌توانید انجام دهید دنبال کردن این نتایج است و چنانچه آژانسی که استخدام نموده اید بعد از حدوداً شش ماه نتواست ترافیک بیشتری برای وب‌سایت شما جذب نماید، بهتر است به پایان همکاری با آن‌ها فکر کنید. بهترین راه این است که در ابتدای راه با آن‌ها مذاکره کنید تا از برنامه‌ی دقیقشان برای پیشبرد وب‌سایت مطلع گردید.

حتی اگر یک کسب و کار کوچک را اداره می‌کنید، لازم است از حضور مؤثر خود در اینترنت مطمئن باشید؛ حضوری که منجر به درآمد زایی خواهد شد. قبل از استخدام یک مشاور و یا آژانس سئو مطمئن شوید که دقیقاً میدانید چه می‌کنید، چقدر بودجه دارید و چه انتظاراتی بایستی داشته باشید.

پاورقی‌ها

  1. ROI که مخفف عبارت Return On Investment است، در واقع معیاریست که برای ارزیابی میزان کارآمدی و سودآوری کسب و کار استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، اگر شما ۱۰۰ هزار تومان سرمایه‌گذاری کرده باشید و درآمد حاصل از این سرمایه‌گذاری ۱۴۰ هزار تومان شود، نرخ بازگشت سرمایه شما ۴۰ درصد خواهد بود.

0/5 ( 0 نظر )

متخصص سئو و پرفورمنس مارکتینگ

نوشتن یک دیدگاه