دیجیتال مارکتینگ

نحوه‌ی ساخت اکانت گوگل ادوردز

گوگل ادوردز با نام جدید “گوگل ادز” (Google Ads) که پلتفرم تبلیغاتی آنلاین شرکت گوگل است، مکانی را برای نمایش تبلیغات کسب و کارها ایجاد می‌کند. در حقیقت تبلیغ کنندگان در ازای پرداخت مبلغی تبلیغ خود را از طریق شبکه‌ی گوگل به نمایش می‌گذارند. گوگل از کلید واژه‌هایی که توسط تبلیغ کننده تعیین می‌شود استفاده کرده و تبلیغ را در محلی که مناسب می‌داند نشان می‌دهد.

گوگل ادوردز که منبع اصلی درآمد شرکت گوگل است خدمات خود را تحت مدل PPC ارائه می‌کند. در این مدل که به “پرداخت به ازای کلیک” هم شهرت دارد، تبلیغ کننده زمانی هزینه‌ی تبلیغات را می‌پردازد که بازدید کننده بر یک تبلیغ کلیک کند. تبلیغات در گوگل ادوردز انواع متفاوتی مانند تبلیغات متنی، تبلیغات تصویری، بنر، …‌ دارد. اگر مایلید بیشتر درباره‌ی گوگل ادوردز بخوانید، می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

اگر با مطالعه و تحقیق در مورد گوگل ادوردز تصمیم به استفاده از این امکان تبلیغاتی گرفته باشید، ابتدا بایستی یک اکانت (حساب کاربری) ایجاد نمایید. در ادامه‌ی این مطلب از وب‌سایت ابوالفضل دانش، با مراحل مختلف ساخت اکانت در گوگل ادوردز آشنا خواهیم شد.

در این مقاله به نحوه ساخت ادوردز می پردازیم اما می توانید سایر مقالات مرتبط را نیز مطالعه بفرمایید :‌ مقایسه گوگل ادوردز و سئو  و  گوگل ادوردز چیست ؟

نحوه ساخت اکانت ادوردز

برای ساختن و وارد شدن به اکانت گوگل ادوردز به آدرس ایمیل و وب‌سایتی برای کسب و کار مد نظرتان نیاز دارید. البته باید گفت حتی اگر وبسایتی ندارید همچنان می‌توانید در گوگل تبلیغات از طریق سرویس AdWords Express که راهکار ساده‌ی گوگل برای تبلیغات آنلاین است، تبلیغ داشته باشید.

این خصوصیت برای کسب و کارهای کوچکی که با مدیریت کمپین تبلیغاتی خود دچار مشکل هستند طراحی شده است. AdWords Express از طریق مدیریت اتوماتیک کلید واژه و جای‌گذاری تبلیغات، کار را برای این نوع کسب و کارها آسان نموده است. AdWords Express (ادوردز اکسپرس) سابقاً با نام Google Boost شناخته می‌شد.

مراحل ساخت اکانت در گوگل ادوردز

آدرس https://ads.google.com را وارد قسمت جستجو کرده و وارد وبسایت گوگل ادوردز شوید.

اکانت ادوردز 1بعد از انتخاب گزینه‌ی “sign in” با اکانت Gmail خود وارد شوید.

اکانت ادوردز2

برای شما صفحه ای نمایان می‌شود که در مورد اهدافتان از تبلیغات پرسش می‌کند. بنا به هدفتان می‌توانید هر کدام از گزینه‌ها را انتخاب نمایید.

اکانت ادوردز3

نکته: به دلیل تحریم‌های موجود حتماً از vpn معتبر استفاده نمایید.

اکانت شما آماده است!

مواردی که درباره‌ی دسترسی به حساب کاربری گوگل ادوردز باید بدانید!

در هر بار دسترسی به اکانت گوگل ادوردز قادر به انتخاب مواردی که میزان دسترسی کاربر را تعیین می‌کند خواهید بود. در ادامه با مختصری از سطوح دسترسی و خصوصیات متناظر برای هر سطح آشنا خواهیم شد.

اکانت ادوردز5

افرادی که دسترسی اجرایی به حساب مدیریتی دارند، ایمیل‌های اطلاع رسانی را دریافت نموده و توانایی مدیریت و اداره‌ی هر قسمتی از حساب کاربری و کمپین آن‌را خواهند داشت. آن‌ها همینطور می‌توانند سطح دسترسی افراد دیگر را نیز تغییر دهند و در برخی موارد می‌توانند دسترسی فرد دیگر را به کلی از بین ببرند.

همینطور می‌توانید تعیین کنید کدام کاربران اموری مانند پرداخت، تغییر روش پرداخت و همچنین دریافت صورتحساب‌ها را عهده دار خواهند بود. این کار را از طریق افزودن و یا حذف کردن افراد از پروفایل پرداخت‌های گوگل (Google payment profile) در مرکز پرداخت‌های گوگل (Google payments center) امکان پذیر است.

 

پاورقی‌ها

  1. Pay-per-click

0/5 ( 0 نظر )

شغل, تخصص و سرگرمی من ایجاد ارتباط بین شما و همه ی آدم های دیگست که یک دستگاه متصل به اینترنت دارند.

4 دیدگاه

نوشتن یک دیدگاه